ASKERİYE HAZIRLIK KURSLARIMIZ


MSÜ

MSÜ, Milli Savunma Üniversite’nin kısaltılmış ismidir. Milli Savunma Üniversitesi 2016 yılında kurulmuş ve 2017 yılında eğitim- öğretime başlamıştır. Bünyesinde Harp okulları, meslek yüksekokulları ve enstitüler barındıran MSÜ, askeri alanda eğitim almak isteyen binlerce gencin hayalidir. Milli Savunma Üniversitesi’ne girmek isteyen bireyler aşamalı sınavlara tabii tutulmaktadır.

Öncelikle Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına öğrenci olarak başvurabilmeniz için lise son sınıfta okuyor olmanız gerekmektedir. Harp Okullarında en geç başvurabileceğiniz yaş sınırı 20 iken Astsubay Meslek Yüksekokullarında bu yaş sınırı 21’dir.

MSÜ sınavlarında yazılı sınavları başarıyla tamamlayan adayları, içerisinde 5 aşama barındıran Fiziki Yeterlilik Sınavı beklemektedir. Bu aşamalar:

• Barfikste açık tutuşta bekleme, • Durarak uzun atlama, • Basketbol topu fırlatma, • Mekik, • 400 metre koşu olarak değerlendirilmektedir.

Ceyhan Besyo olarak, sizlere MSÜ Fiziki Yeterlilik Sınavlarında, alanında uzman kadromuz ile eşsiz bir eğitim desteği sunmaktayız. Bu zorlu parkurun tüm istasyonlarında %100 başarıyı elde etmek ve rakiplerinizden sıyrılıp öne çıkmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz demektir.

Yıllarını bu mesleğe vermiş deneyimli kurucularımız ile Ceyhan Besyo olarak hayallerinize giden bu süreçte, sizleri her türlü zorlu fiziki şartlara hazırlayan profesyonel eğitimimiz sayesinde rakip tanımayacağınızı temin ederiz.

Subaylık-Astsubaylık

TSK'nin bünyesine Personel Kanunu kapsamında Muvazzaf Subay ve Astsubay alımı yapılmaktadır. Bu iki alım arasındaki fark ise subaylık başvurusunda bulunacak adayların üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olması gerekirken, Astsubaylık başvuru yapacak adayların ise 2 yıllık fakülte veya yüksek okul mezunlarının başvuruda bulunabildiği Türk Silahlı Kuvvetleri aday belirleme sınavlarıdır.

*Başvuruda bulunacak kadın ve erkek adaylar için; Astsubaylıkta ön lisans mezunu 25 yaşında ve lisans mezunları ise 27 yaşından büyük olmamalıdır. Subaylıkta ise durum biraz farklıdır subaylık başvurusunda lisans mezunu ise yaşları 27 yaşında yüksek lisans mezunu ise 32 yaşından büyük olmama şartı yer almaktadır.

*Subaylık eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar “Teğmen” rütbesiyle, Astsubay eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar ise “Astsubay Çavuş” rütbesiyle kursa gönderilir.

**Subaylıkta Lisans Puanı KPSS P3 puan türünden 60 puan ve üzeri adaylar başvuru yapabiliyorken, Astsubaylık ’ta adaylar lisans mezunu iseler KPSSP3 60 paun, Ön lisans mezunu ise KPSSP93 60 puanları dikkate alınacaktır.

"Karşılıksız bir sevdamız var." adı VATAN diyen tüm SUBAY ve ASTSUBAY adayları, bölgenizin en başarılı kursu "CEYHAN BESYO" ile fiziki yeterlilik sınavı (parkur) ve sözlü mülâkat sınavı için en doğru yerdesiniz. Subaylık ve astsubaylık mesleğine yüzlerce aday kazandırdık. Şimdi sıra sizde, eğer sizde Astsubay ve Subay olmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin! Rakiplerin antrenmanlara başladı. Sende daha fazla vakit kaybetmeden harekete geç!

JÖH

Jandarma Özel Harekat Jandarma Genel Komutanlığı’nın komando birimidir.

Birim Üyeleri Foça’daki Jandarma Komando Teröristle Mücadele Harekâtı Okul Komutanlığı’nda 16 Haftalık detaylı ve zorlu bir eğitimden geçerler. Buradaki eğitimin temel amacı coğrafi koşullara dayanıklılığın kazanılması ve savaş tekniklerinin öğretilmesidir.

Binlerce başvuru arasında seçilen JÖH birlikleri hepsi gönüllük esasına dayalı ve seçme askerlerden oluşmaktadır. Kurulduğu ilk günden bugüne kadar önemli başarılara atmış JÖH, vatanımız için başarı güven kaynağımızdır.

JÖH olabilmek için Jandarma Genel Komutanlığı tarafından belirlenen çeşitli başvuru şartlarını karşılıyor olmanız gerekmektedir. JÖH için daha önce 25 olan yaş sınırlaması başvuru şartlarında yapılan güncelleme ile 27 olarak değiştirilmiştir. İlk bakışta hedefi Jandarma Özel Harekât birimine dahil olmak olan gençleri sevindirse de bu haber bir yandan da rekabetin arttığını duyurmuştur. Başvuru hakkına daha fazla bireyin sahip olmasıyla sınav koşulları bir miktar zorlaşmıştır.

Ceyhan Besyo olarak performans garantili eğitimlerimiz ve son teknoloji malzemelerimiz ile sizleri bu rekabet ortamından başarıyla sıyrılmaya davet ediyoruz. Hayalleriniz, hedefleriniz ve emekleriniz alanında uzman eğitmenlerimizle buluştuğu taktirde sizleri bu yoldan alıkoyacak hiçbir engel kalmayacaktır.

ASKERİYE HAZIRLIK KURSLARIMIZ

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ

RESMİ

11 Yıldır Ceyhan'ın İlk ve Tek Resmi Kursu ''CEYHAN BESYO''

PROFESYONEL

Uzman Antrenörler ve Profesyonel Spor Materyalleri İle Eğitim Verir

BAŞARI

Adana/Ceyhan Bölgesinde En Çok Öğrenci Kazandıran Parkur Kursu

TERCİH

Öğrencilerin ve Ailelerin Tercih Ettiği ve Referans Olduğu Kurstur.

SÖZLÜ MÜLAKAT

Emekli Asker ve Polisler İle Sözlü Mülakat Sınavına Hazırlanma İmkanı Sunar.

ANTREMANLARIMIZ

365 Gün Haftanın 7 Günü Tüm Spor Mülakatlarına Öğrenci Hazırlar

BİRE BİR İLGİ

Tüm Öğrencilerimiz Performanslarını Yakından Takip Eder ve Özel Programlar Hazırlar

SOSYAL MEDYA

Sosyal Medya Üzerinden Şeffaf Bir Şekilde Kazanan Öğrencilerimizi Takip Edebilirsiniz.

CEYHAN BESYO

SPOR MÜLAKATLARI HAZIRLIK KURSU

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR.
Open chat